Biwak Mikołajkowy 16′

W pierwszy weekend grudnia odbył się Biwak Mikołajowy Hufca ZHP Koźmin Wielkopolski. W tym roku odbył się on w Korytach, a nie tak jak dotychczas w Borzęciczkach. W biwaku wzięło udział aż 111 uczestników! Kadra biwaku zapewniła uczestnikom moc wrażeń. Pierwszego dnia wszyscy zostali wprowadzeni w tematykę biwaku i obejrzeli film pt. „Opowieści z Narnii”. Sobota była dla harcerzy bardzo pracowitym dniem, a zaczęła się przejściem przez magiczną szafę… Uczestnicy brali udział w grze terenowej, przyrządzali eliksiry, wykonywali doświadczenia chemiczne, przebierali swoich funkcyjnych w Aslana- bohatera powieści, brali udział w zajęciach plastycznych; wykonywali lampioniki i inne świąteczne ozdoby, tworzyli własne gry planszowe oraz mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy przy tworzeniu teatrzyku w drużynach. Zgodnie z tradycją odbył się również konkurs kolęd, a podczas sobotniego świecowiska drużyny wymieniły się własnoręcznie wykonanymi prezentami.

Ten biwak na pewno zapadnie w naszej pamięci jako bardzo udane spotkanie braci harcerskiej.

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

Chcesz podzielić się ze znajomymi? Udostępnij!